knitting crochet knit hand work made  knitters

Motifleri birleştirmesi makine motiflerinin eklemesi eklenmesi eklenişi tekniği

Posted by: örgü modelleri inMotif Birleştirmesi Basit zincir tekniği


Biten Motiflerimizi değişik tekniklerle birleştireceğiz. Bu resimde 5 zincir çekerek yaprak dilimleri tepesine dolamadan batarak yaptığımız sıra ile motifleri basitçe birbirine ekleyerek birleştirebileceğimiz gibi 

Motif Yapımı

Yine bu resimdeki Motifleri ördükten ve zincirle kenarlarını geçtikten sonra aynı dantel oda takımları yada masa örtüleri yapar gibi motifin İkinci kenar sırasında bu motifleri birbirine eklemek suretiyle birleştiriyoruz. Ama öncesinde İki kat yaptığımız krem rengi iple göbeğine iğne ardı tekniği ile tomurcuk yapmalıyız. 5 zincir içerine 1 sık iğne ve 3 dolgu ile bu yuvalara batarak dilimler oluşturuyoruz. Motiflerin kenarındaki köşe birleştirmesi için ise 9 zincir çekeceksiniz. Bir nevi dantel motifi birleştirir gibi :)


Motif Birleştirmesi Şeması


 


 


Şimdide şema üzerinde yuvarlak motiflerin orta köşelerle nasıl birleştirileceğimizi görmekteyiz.


Motif Yapımı


 


 


 


 


 


Bu resimdede yine 5 zincir tekniği kullanılmış. Ancak eklentiler her motifte Altıgen şekil oluşturacak şekilde örülmüştür. 


İğne ile _ iğne oyası gibi _kare motifleri birbirine ekleyebiliriz. Yine Tığ ile 5 zincir tekniğinin şemasını ve iğne ile farklı birleştirmeleri görüyoruz.


Motif Birleştirmesi

 


 


 


 


Bu resimde ortası çiçekli kare motifler son derece basit olarak iki motifin karşılıklı yaprakları bir arada sık iğne örülerek birleştirilmiştir. İpinizin kalınlığına göre aralarda bir zincir çekmeniz gerekebilir.
 


 


 


 


Buda değişik zincir çekerek birleştirmeye farklı bir örnek... 


 


 


Harika bir ÖRGÜ makinesi ile atkı ve çanta örmek isterseniz buda motiflerinizin nasıl eklendiğine hem kare hemde yuvarlak motifler için oldukça açıklayıcı olacaktır...Motiflerin Kenarlarını isterseniz tığla örerek genişletebilirsiniz. Şal Örnekleri ve Modellerinizde son derece şık tasarımlar yapabilirsiniz... Benden bu kadarrrr Kolay gelsin Hamarat Hanımlarr...  Sevgilerimle...knitting


This entry was posted on 13:55 and is filed under . You can leave a response and follow any responses to this entry through the Kaydol: Kayıt Yorumları (Atom) .

1 yorum

motifleri birlestirirken örümcekle kenarlarini gecipte ekleme modeli var hani gelin sali olarakta geciyor bloglarda o modelin birlestirmesini koparmadan nasil yapabiliriz birde onu anlatsaniz valla cok seviniriz

Yorum Gönder